Public Finance and Economics

Navazující magisterské studium v prezenční formě v anglickém jazyce.

Program je možné studovat pouze jednooborově. Studium je zpoplatněno částkou 95 000 Kč za akademický rok.

Termíny přihlášek

Co se naučíte

Chcete se uplatnit ve veřejné správě? Investujte do své budoucnosti a vybavte se dovednostmi a znalostmi, které vám umožní vést veřejný sektor. Studium oboru Veřejné finance a ekonomika vám může poskytnout příležitosti k vytváření a provádění politik, které mohou mít smysluplný a trvalý dopad na společnost. Vzhledem ke stále rostoucím nárokům na veřejný sektor jsou kvalifikované lidské zdroje důležitější než kdy jindy. Investujte do sebe a staňte se součástí řešení. Přihlaste se do našeho programu ještě dnes a naučte se řídit veřejné finance a efektivně rozdělovat omezené zdroje a služby.

Rozumět věcem veřejným je skvělá „správa“

Povinná praxe není součástí studijního programu.

Chcete vědět víc?

Absolventi přebírají řídící funkce v regionálních a obecních správních orgánech, vládních agenturách, obecních společnostech a evropských institucích. Mohou se věnovat kariéře v soukromém nebo neziskovému sektoru, kde pracují jako ředitelé, fundraiseri, odborníci na PR a komunikaci, projektoví manažeři a ekonomové.

Absolventi najdou uplatnění v oblastech jako jsou zaměstnanost a sociální zabezpečení, zdravotnictví, sociální služby, školství, kultura, tělesná kultura a sport. Uplatnění najdou i jako ekonomové odborně připravení pro sféru bydlení a technické infrastruktury, jakož i pro celou oblast veřejné správy. Mohou se dobře uplatnit i ve sféře správy daní a cla.

Studenti tohoto programu jsou připravováni zejména pro výkon ekonomických a administrativních profesí ve veřejném a nestátním neziskovém sektoru. Rozvoj kritického myšlení a schopnosti evaluace veřejných politik z nadnárodního pohledu vytváří dále předpoklady pro zaměstnání v organizacích zabývajících se výzkumem veřejného sektoru nebo v zájmových organizacích ovlivňujících podobu veřejných politik.

Údaje z předchozího přijímacího řízení (přihlášky 15. 12. 2023 – 15. 4. 2024)

Our Master's degree programmes are open to students holding a Bachelor's or equivalent degree. Applicants must provide proof of English proficiency and study competence.

Please see our website for complete information:

All application materials must be in English or in Czech.

Navazující studium

Zajišťuje Ekonomicko-správní fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma prezenční ano