Information regarding studies at MU (Czech only)

Proč studovat na MU?

• Nejžádanější vysoká škola v ČR
  • Široká nabídka 1400 studijních oborů
  • Možnosti zahraničních pobytů po celém světě
  • Univerzitní město Brno je rájem pro studenty
  • Unikátní univerzitní kampus a rekonstruované historické budovy
  • Výborné uplatnění absolventů v praxi
  • Moderní forma studia díky Informačnímu systému MU

Vojtěch WaloszekVojtěch Waloszek
(Havířov)
Gymnázium

Mezi mé zájmy patří četba knih, sledování filmů, cyklistika, horská turistika a všeobecně sport. Jsem členem taekwon-do oddílu a dvou skautských oddílů, z nichž v jednom jsem angažován ve vedení. Rád trávím čas v přírodě s přáteli. Někdy se pouštím do netradičních věcí spolu se svým nejlepším přítelem....

MUNI EXTRA 2012/2013

Magazín pro uchazeče

Aktuální číslo magazínu MUNI EXTRA 2014/2015 ke stažení.

Magazín Muni EXTRA 2012/2013

Ambasadoři MU

Síť motivovaných a aktivních středoškoláků představuje intenzivní spojenectví mezi Masarykovou univerzitou a středními školami. Zapojení přinese ambasadorům a spolužákům z jejich škol výhody a náskok ještě před nástupem na vysokou školu.

Ohlasy studentů

Masarykova univerzita poskytuje svým studentům kvalitní vzdělání a také prostor pro jejich vlastní rozvoj a seberealizaci. Co říkají někteří ze studentů na studium na MU?

Magazín pro uchazeče o studium Muni EXTRA

Magazín vám přináší informace ze života studentů, absolventů, pedagogů a dalších lidí spojených s Masarykovou univerzitou. Vychází jednou ročně a představuje vám studium na MU tak, jak jste ho ještě neměli šanci poznat.

Studijní katalogy fakult MU

Studijní katalogy fakult Vám představí popis a obsah jednotlivých studijních oborů a skladbu jejich předmětů. Předměty jsou rozdělovány do bloků na povinné a povinně volitelné. Dozvíte se i podmínky pro úspěšné absolvování daného oboru.

Servis pro studenty

Řada služeb, jež poskytuje MU svým studentům, jim usnadňuje a zpříjemňuje studium. Jaké konkrétní služby MU studentům nabízí?

Ilustra?n? fotoIlustra?n? fotoIlustra?n? foto

Poplatky za studium

Ačkoli je studium na veřejných VŠ zdarma, může dojít k situaci, kdy je vyměřen poplatek za studium. Kdy a jaký zjistíte právě zde.

Náklady na studium

Brno je studentské město a také náklady na život jsou tomuto faktu přizpůsobeny.

Stipendia

Zajímá vás, jaká stipendia poskytuje studentům Masarykova univerzita? Co je to ubytovací stipendium? Odpověď najdete v tomto článku.

Informační systém MU

Název zní možná trochu nesrozumitelně, ale až zjistíte, že vám ušetří zbytečnou byrokracii, papírování a spoustu dlouhých front při čekání na cokoli, budete mu chtít sami porozumět.

Diskusní fórum

Máte ještě nějaké otázky? Využijte diskusní fórum pro uchazeče o studium.