Studying expenses (Czech only)

Ubytování

Ubytování na kolejích spravovaných odkaz do nového oknaSprávou kolejí a menz se cenově pohybuje od 1400 do 3700 Kč.

Ubytování na tzv. privátech pak v závislosti na vzdálenosti od centra města a kvalitě bydlení může stát v průměru od 2000 do 4000 Kč za lůžko na pokoji.

TIP: Nebyla vám přidělena kolej? Najděte si privát přes odkaz do nového oknaBYDLENÍ.muni.cz

Strava

Hlavní chod v menze pořídíte od 20 do 40 korun, minutky pak v průměru do 50 Kč. Tzv. meníčka v restauracích (zpravidla polévka + hlavní chod) stojí kolem 60–75 Kč.

Doprava

Na cestování po městě Brně si vystačíte s jízdenkami a průkazkami pro zóny 100 a 101. Ceny měsíčních, čtvrtletních a ročních předplatních jízdenek zjistíte aktuálně přes web DPMB: odkaz do nového oknahttp://www.dpmb.cz/ (v roce 2011 to bylo 265/640/2215 Kč). Další možností je využít stále zlepšující se infrastrukturu pro cyklisty a dělat něco pro své zdraví.

Studijní materiály

Spousta studijních materiálů je dostupná zdarma v Informačním systému MU. Některé fakulty dávají k dispozici zdarma svá skripta v elektronické podobě, jiné mají bohatě zásobené knihovny. Pokud zakoupené knihy a skripta již nebudete potřebovat, můžete je prodat přes inzertní vývěsku v IS MU.

Zábava

O kulturním, společenském a sportovním vyžití v Brně se dočtete více v sekci Studentský život.