Culture, entertainment and leisure time (Czech only)

Nejde jen sedět u učení! Je potřeba se i odreagovat. Už jen kvůli tomu, že si hlava odpočine :) Jednou z cest jak "vypnout" je jít za kulturou nebo zábavou. Každý má jiné preference. Avšak všechny mohou v Brně být naplněny. Abyste se v široké nabídce neztratili, zpracovali jsme pro vás tento souhrn příležitostí, které Brno nabízí.

Akademická půda není sterilní prostředí, ve kterém jde jen o bádání. Jedním z důležitých faktorů akademické činnosti je i navazování kontaktů, diskuze a rozšiřování obzorů. Také proto probíhá na univerzitě celá řada kulturních akcí. Krátké uvedení a tipy přináší sekce Kultura na MU.

Pokud máte rádi filmy, zajděte si do některého z kin. Preferujete-li herecké výkony podávané naživo, využijte nabídky brněnských divadel. Zatancovat si můžete v některém z klubů a diskoték, nebo na některém z hudebních festivalů. Festivaly jsme pro vás mimo hudebních rozčlenily i na taneční, filmové, divadelní a speciální.

Můžete také navštívit některé ze zajímavých brněnských galerií a muzeí. A pokud bydlíte od Brna daleko nebo jen nemůžete pravidelně domů, nebudete se nudit ani o víkendu. Můžete třeba vyrazit na výlet po Brně nebo jeho okolí. Určitě si tuto krajinu zamilujete.

A slyšeli jste, že Brno je také označováno za hlavní město veletrhů? Ne? Tak to byste měli napravit a vydat se na některý z veletrhů.

Pokud vám tento seznam nestačí, můžete najít další informace v odkaz do nového oknaTuristickém informačním centru nebo na některých komerčních stránkách jako je odkaz do nového oknaMetropolis.