Large-format printing (Czech only)

ÚVT nabízí zaměstnancům a studentům MU možnost tisku velkoformátových výstupů, například posterů. Tisk je prováděn nna dvou plotterech, z nichž jeden se nachází v budově Ústavu na Botanické 68a (C111), druhý v prostorách CPS, Komenského nám. 2.

Jak si vytisknout poster na plotteru?

K zadávání tiskových úloh slouží autentizovaný odkaz do nového oknaPožadavkový systém pro tisk na plotteru. Pomocí webového formuláře je potřeba zadat základní parametry pro tisk - velikost plakátu, typ papíru, datum vyzvednutí. Dále je třeba zvolit způsob platby - vnitroorganizační objednávka nebo platba prostřednictvím SUPO (niz níže). Nakonec se do systému vloží samotný soubor k vytištění, nejlépe ve formátu PDF nebo JPG (podporujeme i jiné formáty, ovšem u nich bývá problém se zaručením konzistence barev).

Při zadávání tisku mějte na paměti, že plakát v elektronické podobě by měl být dělaný alespoň na takovou velikost, jakou má mít v tištěné podobě, jinak se může stát, že obrázky nebudou kvalitní. Doporučujeme poslat nebo s sebou přinést veškeré zdrojové soubory. Může se stát, že na vygenerovaném obrázku objevíte chybku nebo nebude dostatečně kvalitní (např. z MS Powerpointu, InDesignu) a my s tím na místě už moc neuděláme.

Pokud se teprve rozmýšlíte, zda našich služeb využít, a chcete nejprve získat orientační představu o ceně tisku, můžete použít aplikaci autentizovaný odkaz do nového oknaOdhad ceny.

Tisky pro studijní účely

SUPO letákSUPO leták - tisk Platby přijímáme prostřednictvím systému SUPO, ke kterému se přistupuje pomocí ISIC karty studenta.

SUPO je systém pro bezhotovostní platební styk v rámci MU. Účet v systému SUPO si můžete aktivovat autentizovaný odkaz do nového oknazde (přihlášení stejné jako do IS MU), stačí potvrdit souhlas s provozními podmínkami SUPO a složit minimální zálohu. Po aktivaci se zobrazí bankovní údaje, na které je možno převést peníze. Převod mezi bankami trvá ale nějaký ten den (2-3 pracovní dny). Rychlejší varianta je dobít si peníze na SUPO přímo bankovníkem na Celouniverzitní počítačové studovně na Komenského náměstí nebo na jednom z autentizovaný odkaz do nového oknabankovníků.

Stav vašeho SUPO účtu lze sledovat prostřednictvím aplikace autentizovaný odkaz do nového okna https://inet.muni.cz/app/supo/vypis.

Pro zaplacení tisku tedy stačí přijít s ISIC kartou a mít aktivovaný SUPO účet s nenulovým zůstatkem (raději větší částkou). Po vytištění vám řekneme konečnou cenu, kterou odečteme ze SUPA.

Tisky pro potřeby součástí MU

Tisky provádíme na základě vnitroobjednávky příslušného HS MU. Je potřeba vyplnit formulář Vnitroorganizační objednávka (Adobe PDF, Microsoft Word) na vašem ekonomickém oddělení. Tento formulář pak můžete buď odeslat elektronicky na adresu plotter@icsdotmunidotcz, nebo při převzetí předložit. Pokud nám jej pošlete správně vyplněný, plakát vám vytiskneme a vy si jej můžete bez čekání vyzvednout. Platba proběhne v rámci MU formou vnitrofaktury. Náklady je možné předem odhadnout podle rozsahu požadovaných prací.

Tisky pro externí zákazníky

Tyto práce provádíme formou vedlejší hospodářské činnosti na základě objednávky nebo hotovostní platby. Ceny za tyto práce jsou zatíženy DPH. Pro zadání tiskové úlohy se na nás prosím obraťte prostřednictvím emailu plotter@icsdotmunidotcz, ve kterém uvedete požadované rozměry plakátu, typ papíru a datum dodání.

Kontakt:

Obsluha tisku, tel. 549 49 4241
Jiří Ledvinka, tel. 549 49 4241

Těšíme se na vás
Obsluha tisku