Masarykova univerzita upravuje zelený semafor

Krizový výbor MU na základě nových vládních opatření týkajících se epidemické situace rozhodl o úpravě zeleného semaforu. Opatření začnou platit od pondělí 1. listopadu.

27. 10. 2021

Úprava se týká zejména nošení ochranných prostředků dýchacích cest a ruší některé výjimky. Zaměstnanci i studenti musí tedy nosit ochranu dýchacích cest ve všech prostorách MU, vyjma pobytu na jednom místě bez přítomnosti jiné osoby, vyjma přednášejících, řečníků, vyučujících v rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (zejména tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje), pokud tito udržují od ostatních vzdálenost alespoň 1,5 metru a studentů cvičících či zpívajících.

Výjimka z nošení ochranných prostředků dýchacích cest se vztahuje pouze na pedagogické pracovníky nebo akademické pracovníky při poskytování vzdělávání, kteří byli očkováni proti onemocnění covid-19 a od dokončeného očkovacího schématu podle souhrnu údajů o přípravku uplynulo nejméně 14 dní.

Vzhledem ke zhoršující se lokální situaci v okresech Brno-město a Brno-venkov, kde se zvyšují počty nakažených covidem-19, také došlo ke zrušení výjimky z nošení respirátorů u skupin do třiceti v místnosti usazených lidí.

Podmínky provozu a výuky na Masarykově univerzitě se budou v následujících dnech řídit upraveným zeleným eskalačním semaforem.

Lidé v budovách univerzity by se proto měli navzájem respektovat, být ohleduplní a osobně odpovědní.

Přehled všech článků