MU mění od pondělí 21. února barvu semaforu na zelenou

Na základě vývoje epidemické situace rozhodl Krizový štáb MU o zmírnění zavedených opatření na MU. Platit začnou v pondělí 21. února a jsou popsány v zeleném semaforu.

17. 2. 2022

Ze žluté do zelené přechází od pondělí 21. února Masarykova univerzita. Podmínky provozu a výuky se budou v následujících dnech řídit zeleným eskalačním semaforem a aktuálními vládními opatřeními. Budovy MU zůstanou otevřené pro studenty, zaměstnance i pro veřejnost, platí ale povinnost nosit ve všech prostorách ochranné prostředky dýchacích cest.

Výuka na MU probíhá, až na výjimky, prezenčním způsobem. Přednášky s účastí nad 150 osob se konají hybridně. Doporučuje se maximální homogenita skupin, tedy omezit střídání členů. Respektovat aktuální limity počtu osob v jedné místnosti je nutné i při zkouškách, prezenční forma zkoušky a další možnosti ukončení předmětu jsou možné za použití ochranného prostředku dýchacích cest.

Výuka v programech celoživotního vzdělávání a výuka v U3V probíhá prezenčně dle aktuálních opatření vlády, platí povinnost nošení ochrany dýchacích cest.

Také na kolejích je povinné nošení ochranných pomůcek dýchacích cest ve společných prostorách budov.

Knihovny, sportoviště, počítačové učebny, studovny a společenské místnosti mohou otevřít za dodržení podmínek podle vládních opatření.

Zaměstnancům, kteří patří do rizikových skupin, je doporučena práce v režimu home office. Ke střídání na pracovišti se přistupuje v případě většího počtu osob v jedné místnosti. V pátek 18. února je také poslední den, kdy platí vládou nařízené povinné testování zaměstnanců na pracovišti.

Zaměstnancům i studentům zůstává povinnost hlásit pozitivní test na koronavirus v aplikacích INET a IS.

Pro aktuální informace v souvislosti s omezeními a provozem na fakultách doporučuje krizový štáb sledovat fakultní weby a profily na sociálních sítích.

Přehled všech článků