Rektor aktualizoval mimořádné opatření. Medici se vrátí do praxe

16.00: Po vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR přistoupil rektor MU Martin Bareš k aktualizaci mimořádného opatření. Nově bude povolena klinická a praktická výuka a praxe na Lékařské fakultě MU, jejíž rozsah stanoví děkan.

12. 3. 2020

Od příštího týdne (AKTUALIZACE: Odloženo kvůli kybernetickému útoku na FN Brno) uvolní do klinických předpromočních stáží výhradně studenty 6. ročníku Všeobecného lékařství a 5. ročníku Zubního lékařství. Zároveň bude povolena asistentská praxe doučování v rodinách na Pedagogické fakultě MU. Rozsah stanoví děkan. Dotčení studenti budou ve všech případech informováni e-mailem.

V souvislosti s opatřeními vlády byla aktualizována některé další opatření a doporučení v rámci univerzity. Od 13. března od 6.00 bude uzavřen Academic restaurant v bohunickém kampusu, další menzy zůstávají v provozu.

Děkani fakult mohou nově povolit konání individuálních osobních konzultací a individuální osobní zkoušení.

Nově je také staveno dohodnout „home office“ nebo dovolenou se všem zaměstnanci ve věku nad 70 let (bez ohledu na to, zda se zaměstnanci vrací z cest nebo měli rizikový kontakt) a se všemi těhotnými zaměstnankyněmi.

Přehled všech článků