Zhoršující se epidemie v ČR bude mít dopad na výuku před Vánocemi

Česká republika se od pátku 18. prosince vrací do 4. stupně protiepidemického systému PES. Přestože Masarykova univerzita zatím zůstává na žlutém stupni svého eskalačního semaforu, některá vládní opatření se dotknou jejího chodu. Kromě drobných změn je zásadní informací úplné zrušení pracovní povinnosti studentů všech programů, a to s platností od středy 16. prosince.

15. 12. 2020

Vláda dále rozhodla o omezení provozu vysokých škol splatností od 21. do 23. prosince. V těchto dnech zakázala osobní přítomnost studentů na výuce a zkouškách, účastní-li se v jeden čas zkoušky více než 10 osob, při studiu na vysoké škole a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání.

Z toho zákazu má výjimku účast na klinické a praktické výuce a praxi studentů studijních programů všeobecné lékařství, zubní lékařství, farmacie a dalších zdravotnických studijních programů a studentů vykonávajících pedagogickou praktickou výuku a praxi v mateřských školách nebo školských zařízeních pro výkon ústavní a ochranné výchovy.

Výjimku z tohoto zákazu má také účast na praxi u třetích stran, laboratorní, experimentální nebo umělecká výuka v posledním ročníku bakalářského nebo magisterského studijního programu za přítomnosti nejvýše 20 studentů; studium v doktorském studijním programu a individuální konzultace.

Nové ustanovení je dostupné zde: https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/skoly-1335.pdf.

Přehled všech článků