Cinema (Czech only)

Máte rádi atmosféru malého kina nebo preferujete multikino? I když právě kvůli multikinům spousta malých i větších městských kin stihla zkrachovat, v Brně se jich stále několik drží. Proto pokud rádi chodíte do kina, můžete si v Brně vybrat.

Pokud preferujete kina klasického formátu, je jich v Brně několik. Nejznámějším je odkaz do nového oknakino Scala, které od roku 2013 provozuje právě Masarykova univerzita. Nejen že jej tak uchránila před hrozícím zavřením, ale dokonce se z něj stalo nejnavštěvovanější jednosálové kino na Moravě. Dalším, a nejstarším, brněnským kinem je odkaz do nového oknaKino Lucerna, jehož vznik se datuje až do roku 1913. Proto také stojí za návštěvu. Zavítat můžete také do kina odkaz do nového oknaArt, a pokud chcete zažít trochu letní romantiky, určitě neopomeňte v letních měsících navštívit odkaz do nového oknaLetní kino Na Dobráku.

V Brně působí odkaz do nového oknadvě multikina v nákupním centru Olympia a v multifunkčním domě Velký špalíček.

V Brně také funguje "alternativní scéna". Ta je tvořena řadou filmových klubů a promítání. Výhodou alternativní scény je to, že se zde můžete setkat se snímky, na které jinde nenarazíte. Zajímavým zpestřením bývají i diskuze, které po některých promítáních následují. Svůj odkaz do nového oknafilmový festival má i Fakulta informatiky MU