Popularizace vědy

Poznejte vědu, kterou na MUNI děláme!

Věříme, že věda nepatří jen výzkumníkům, odborníkům a vědcům. Věříme, že univerzita má být prostor pro otevřenou diskusi a přínosný dialog. Prostor, ve kterém vědci transparentně/srozumitelně předávají své poznatky veřejnosti a zároveň jsou veřejností inspirováni k dalším výzkumům. Věříme, že Masarykova univerzita má co nabídnout všem členům společnosti.

Organizujeme akce, které představují vědu jako běžnou, ale fascinující součást našich životů. Otevíráme brány, podněcujeme zvědavost, přinášíme otázky a společně hledáme odpovědi. Zaměřujeme se na všechny věkové kategorie, od dětí, přes žáky a studenty, jejich rodiče až po prarodiče.

Čím se zabýváme

• Vytváření a prohlubování vztahu k vědě a poznání
  • Popularizace vědy a výzkumu směrem k mladé generaci
  • Prezentace MU jako instituce pečující o vzdělání a rozvoj