Student Testimonials (Czech only)

Barbora SmoradováBarbora Smoradová (Hodonín)
Ekonomicko-správní fakulta, obor Finance a účetnictví

"ESF je skvělou volbou pro všechny, kdo chtějí vystudovat vysokou školu nejen pro titul, ale i pro znalosti a dovednosti. Díky ESF jsem mohla vyjet na Erasmus do Norska, naučila jsem se skvěle Business English a mohla se zapojit do projektu na podporu finanční gramotnosti pod záštitou Citibank. Kromě toho ESF nabízí také skvělé zázemí pro studium - pěkné a moderní vybavení fakulty, novou knihovnu s kvalitními knihami a širokou nabídku online zdrojů."

Marketa SzydlowskaMarketa Szydlowska (Uherské Hradiště)
Fakulta informatiky, obor Aplikovaná informatika

"Od studia na FI mě hodně lidí odrazovalo, že "holka z ekonomky", která nikdy neměla programování, ta to přece nemůže zvládnout. Ale jde to. Není to zrovna nejjednodušší, ale díky fakultnímu zázemí a novým kamarádům, které jsem na škole poznala a se kterými jsme si vzájemně pomáhali, to šlo všechno hned lépe. Škola mi dala hodně, hlavně veliký rozhled nejen v oblasti informatiky, ale i v oboru mobilních technologií, a dokonce i v umění."

Martin WinterMartin Winter (Kroměříž)
Právnická fakulta, obor Právo a právní věda

"Pro studium na PrF jsem se rozhodl z několika důvodů, mezi kterými hrála nemalou roli společenská prestiž a vidina sociálního kreditu právnické profese. Kromě toho to ale byla i snaha vlastními silami změnit fungování společnosti a propojení osobního prospěchu s prospěchem jiných. V posledním ročníku mohu upřímně říci, že realita studia na fakultě dalece předčila moje očekávání, ať už jde o kvalitu vyučujících, zázemí, spolužáky, získané znalosti nebo, a to je možná to nejdůležitější, o schopnost uplatnit to, co jsem se teoreticky naučil, v praxi. Právnická fakulta vám dá rozhled, zasadí věci do širšího kontextu, a vy si potom uvědomíte, že značné množství životních situací se jeví na první pohled úplně jinak než na ten druhý, právnický. Sečteno a podtrženo, studium na PrF můžu jen doporučit, protože to bude nejlepších pět let vašeho života."

Petra GallováPetra Gallová (Hradec nad Moravicí)
Přírodovědecká fakulta, obor Molekulární biologie a genetika

"Už od střední školy mě fascinovalo, jak moc DNA a informace v ní uložená ovlivňuje naše životy, proto jsem se rozhodla jít studovat Molekulární biologii a genetiku na PřF. Masarykova univerzita poskytuje mladým vědcům nejen skvělé zázemí v podobě moderního vybavení laboratoří, ale umožňuje i propojení studia s praxí. Vznikem CEITECu, středoevropského technologického institutu, se navíc Brno stalo velmi významným vědeckým centrem, ve kterém nemálo absolventů našich oborů najde uplatnění."

Ingrid ČejkováIngrid Čejková (Mikulčice)
Filozofická fakulta, obor Pedagogika

"Tak, jako do sebe zapadají jednotlivé kousky skládanky, tak jsem já zapadla k nám na fakultu. Je dobré být její součástí. Někdy mám pocit, že Filozofickou fakultu si člověk nevybírá, ale ona si vybírá jeho. Jsem ráda, že si vybrala i mě, protože je to místo splněných přání. Vše, co jsem od ní žádala, mi dala. Nebylo to zadarmo, člověk musí vědět, co chce a co ho to bude stát. Já se rozhodla, že tomuto místu dám vše, co umím a co mám. Vyplatilo se! Pak jsem totiž zjistila, že studium na vysoké škole vůbec není jen o tom chodit do školy a dělat zkoušky. Genius loci, kterým je svoboda, vás okouzlí a otevře vám spoustu nových dveří do doposud neznámých světů. Já mezi těmito dveřmi prožila pět let, které mi vtiskly do života několik věcí: zvídavost, sebejistotu, ale i pokoru… A hlavně, daly mým činům cenu."

Lucie SitarováLucie Sitarová (Brno)
Fakulta sociálních studií, obor Mediální a komunikační studia a Mezinárodní vztahy

"K podání přihlášky na FSS mě přesvědčil Multimediální den, kde jsem si uvědomila, jaké možnosti nám fakulta dává. Od studia žurnalistiky a mezinárodních vztahů jsem si slibovala větší porozumění světovým problémům. V té době mě nenapadalo lepší zaměstnání pro mě než novinařina. Dnes si tím tak jistá nejsem a raději se profiluji jiným směrem, který jsem si díky praxi při škole určila. FSS rozhodně otevírá obzory i tím, že většina studentů zde studuje dvouoborově. Studium žurnalistiky nijak extra náročné není, ale fakulta slibuje velké možnosti individuálního uplatnění a seberealizace. A to platí i pro ostatní obory. První semestr byl pro mě neuvěřitelný, protože po střední škole, kde jsme měli každý jiné zájmy a úplně si nerozuměli, tady najednou byla spousta lidí s podobnými koníčky. Na FSS se mi nejvíce líbí její studenti, kteří jsou vesměs přátelští a vždy připraveni pohádat se nad půllitrem piva o smyslu světa."

Ondřej BrandejsOndřej Brandejs (Roveň)
Lékařská fakulta, obor Všeobecné lékařství

"Moje studium je celkem drsná sranda. V prvních třech ročnících je to hodně o teorii a minimu praxe v nemocnicích, což medika štve, že si o pacientech nejprve tři roky povídá a prakticky je nikdy nevidí, ale to se postupně zlepší, a po třeťáku se už z nemocnice nehnete. Učení zabere velké množství času. Během semestru je času více, ale o zkouškovém se člověk drtí celé týdny. Až na pár výjimek jsou zkoušky ústní. Zkoušející jsou většinou féroví, samozřejmě se ale můžete potkat i s takovými, co se těší na grilování čerstvoučkých studentů. Zbývá jen zatnout zuby a nedat svou kůži lacino. Největší síto je stará dobrá anatomie s histologií, „úmrtnost“ se pohybuje mezi 25-33 %. Mezi mediky najdete i spoustu pohodových lidí a medické akce jako Ebrieta, Medické půlení a Reprezentační ples fakulty patří k nejlepším okamžikům studia, spolu s první pitvou mrtvoly, první asistencí u operace a exkurzemi do sklípků. Skvělá je taky spolupráce s organizací IFMSA, která pomáhá studentům hledat stáže v zahraničí. Student, který medinu vystuduje, se po absolvování nemusí bát, že by nenašel práci. Můžete si vybrat mezi klinikou a léčením, nebo může zabrousit do vědy a bádat na ústavech při škole."

Lenka KrajíčkováLenka Krajíčková (Česká Třebová)
Pedagogická fakulta, obor Pedagogické asistentství českého jazyka a literatury pro základní školy

"Dlouhých ale krásných pět roků, které jsem dosud na fakultě strávila, mi přineslo spoustu a spoustu pozitivních zážitků a zkušeností. Nejen, že mám mnoho příležitostí vyrazit do světa a ověřit si tak vědomosti získané během studia, ale také především se podrobně seznámím s prací učitele díky dlouhodobým praxím hlavně během magisterského studia. Pedagogická fakulta nabízí nejen velké množství oborů, studijních kombinací a zajímavých předmětů, ale také vstřícný a kamarádský tým vyučujících - odborníků a zahraničních lektorů. Samozřejmostí je přátelský kolektiv spolužáků i starších kolegů, na které se můžete vždy v nesnázích obrátit a kteří vás nikdy nenechají "ve štychu". V takovém prostředí se studuje téměř samo."

Honza VíchHonza Vích (Brno)
Fakulta sportovních studií, obor Kinantropologie

"Na Fakultu sportovních studií jsem se rozhodl jít kvůli mé lásce ke sportu. Už od mala mě sportovní prostředí přitahovalo, a tak byla FSpS moje jediná volba u přijímaček. Ty pro mě byly dost náročné, ale po jejich úspěšném zvládnutí se mi splnil doslova sen. Při studiu jsem byl mile překvapen vstřícností ze strany většiny učitelů. Mnozí z nich jednají lidsky a přispívají tak k dobré atmosféře, která zde panuje. Studium bych doporučil každému, kdo se rád motá v prostředí sportu, protože drtivá část předmětů je orientována právě na sport a konkrétní situace, které v něm nastávají. Po absolvování bakalářského stupně jsem se hned uchytil jako masér ve fotbalovém klubu a jsem nadmíru spokojen."