Rok vydání: 2012

Lichtenštejnsko, české země a Československo

Historie mezinárodních vztahů

Susanne Keller-Giger, Rupert Quaderer

Susanne Keller-Giger, Buchs (Švýcarsko) se s Českou republikou poprvé seznámila v devadesátých letech jako lektorka němčiny v severočeském Liberci. Poté studovala východoevropskou historii a slavistiku v Curychu. Svůj licenciát zakončila prací o německém tisku v Liberci v meziválečném období. Sedm let vyučovala dějepis a němčinu na střední škole. Od roku 2008 je členkou redakčního týmu kulturně-historicky a vlastivědně orientované publikace Werdenberger Jahrbuch, orientované kulturně historickým směrem. V uplynulých 15 letech v rámci spolupráce mezi St. Gallen a Libercem organizovala a doprovázela výměnné projekty mezi Českou republikou a Švýcarskem.

Rupert Quaderer, Schaan (Lichtenštejnsko) studoval historii a germanistiku ve Fribourgu (Švýcarsko) a ve Vídni. Roku 1968 získal titul Dr. phil. I. V letech 1969 až 2002 vyučoval dějepis a němčinu na Lichtenštejnském gymnáziu. Od roku 1990 je výzkumným pracovníkem v oboru historie na Lichtenštejnském institutu v Bendern, kde v rámci výzkumného projektu zkoumá lichtenštejnské výzvy v době od první světové války až do vnitropolitické krize roku 1926. Jeho třísvazkové dílo zabývající se touto problematikou vyšlo na počátku roku 2014. Publikoval mnoho prací o historii Lichtenštejnska v 19. a na počátku 20. století.

více z Česko-lichtenštejnské komise