Informace o publikaci

Rok publikování 2012
Druh Editorství tématického sborníku
Citace
Popis Jde o knihu celobarevnou, bohatě vpravenou. Na 120 stranách přibližuje zájemcům jednotlivé inscenace i vzpomínky pamětníků. Je věnována památce prof. Ludvíka Kundery, který souboru s počáteční drasmaturgií vypomáhal. Na starších fotografiích (např. na stranách 19-22) jsou historicky působící záběry z míst, která jež neexistují, neboť podlehla přestavbě fakulty. Knížka nepostrádá nadhled, humor i specificky studentskou recesi, zahalenou místy nostalgií nenávratně uplynulého. A najdeme zde i kontroverzní kritické ohlasy na vyznění některých inscenací. Ve stejném čtvercovém formátu s obdobnou grafickou úpravou obálky současně vyšel apendix tohoto sborníku: text dvou divadelních her posledního období. Tato ruhá publikace je věnována památce Venduly Borůvkové.