Informace o publikaci

Rok publikování 2013
Druh Odborná kniha
Citace
Popis Soubor vnitřně propojených studií nedávno zesnulého nestora české literárněvědné slavistiky a literární komparatistiky, mezinárodně uznávaného badatele a představitele Českého a Mezinárodního komitétu slavistů Slavomíra Wollmana (1925–2012), jež se soustřeďují na vztahy české, slovenské, polské a lužickosrbské literatury k jiným literaturám ve střední Evropě v rámci mediteránního kulturního komplexu, meziliterárnosti a generální literatury. Práce navazuje na autorovy knižní studie Porovnávacia metóda v literárnej vede (1988) a Česká škola literární komparatistiky (1989) a na koncepce jeho otce Franka Wollmana. Publikace je určena zejména literárním vědcům, komparatistům, obecně filologům, slavistům, historikům, kulturologům i studentům.