Informace o publikaci

Filozofická fakulta

Citace
Přiložené soubory
Popis Edward Perry Warren (1860-1928) je relativně málo známým autorem; a to přesto, že jeho kulturní význam pro americkou literaturu a umění je obrovský. Byl předním znalcem a sběratelem řecko-římských starožitností své doby, stejně jako bohatým mecenášem. Spolu se svým přítelem Johnem Marshallem založili a udržovali "bratrstvo Leweského domu" ("Lewes House Brotherhood"). Pod pseudonymem Arthur Lyon Raile se stal také předtím obhájcem pederastie v jazyce. Tyto svazky přináší vědecké vydání děl Edwarda Perryho Warrena (z nichž žádné, s výjimkou jediného, dosud nebylo nově publikováno), doplněné o úvodní životopisné údaje, rozsáhlý poznámkový aparát, překlady, ilustrace a přílohy. Poprvé zde může čtenář slyšet Warrenův hlas v jeho plné šíři--v jeho korespondenci a dalších textech, které tvoří jeho biografii nazvanou "Edward Perry Warren: The Biography of a Connoisseur", v jeho konverzaci, zachycené v díle "An Imaginary Conversation" Osberta Burdetta, v jeho románu A Tale of Pausanian Love (který je zde vydán vůbec poprvé), v jeho sbírce "The Wild Rose: A Volume of Poems", v jeho pohádce "The Prince Who Did Not Exist", v jeho odborném článku "The Scandal of the Museo di Villa Giulia", v jeho pamfletu "Classical & American Education", v jeho převyprávění tří řeckých legend "Alcmaeon, Hypermestra, Caeneus" a konečně v jeho vrcholném díle, apologii "A Defence of Uranian Love".