Informace o publikaci

Efektivnost v systému zpětných toků

KLAPALOVÁ Alena KRČÁL Michal ŠKAPA Radoslav

Rok publikování 2013
Druh Odborná kniha
Fakulta / Pracoviště MU

Ekonomicko-správní fakulta

Citace
Popis Kniha pojednává o ekonomické stránce reverzní logistiky: hlavní pozornost je tak věnována různým druhům ztrát, které v tomto podnikovém systému vznikají a snižují jeho výkonnost a následně i konkurenceschopnost podniku jako celku. Cílem knihy je definovat výzkumné problémy; konkrétně úzká místa omezující opětovné získávání hodnoty za zpětných toků. Text sestává ze tří tematických částí: první se věnuje sledování výkonnosti reverzní logistiky, druhá rozebírá outsourcing a třetí podporu zpětných toků ze strany informačních systémů. Všechny kombinují teoretické poznatky z literární rešerše s empirickými zjištěními: jednak z kvantitativního dotazování mezi zástupci v ČR působících podniků a také z případové studie konkrétního podniku.