Informace o publikaci

Výchova a vzdělávání nadaných žáků

JANDA Miroslav ŠŤÁVA Jan VĚCHTOVÁ Gabriela

Rok publikování 2013
Druh Odborná kniha
Citace
Popis Publikace představuje vhled do okruhu společenského zájmu orientovaného na vzdělávání žáků. Ze spektra variant, které zpřesňuje vyhláška č. 73/2005 Sb., se zaměříme právě na jedince, jejichž schopnosti dosahují mimořádné úrovně a vysokého stupně tvořivosti, legislativně diferencované jako žáci mimořádně nadaní. V našem vzorku půjde o to, jak mediální sdělovací prostředky tuto problematiku prezentují. Pro odpověď jsme volili reflexi míry zájmu veřejnosti a státu prostřednictvím publikovaných článků v mediálních prostředcích. Sběrem dat jsme získali určité informace, které svým způsobem poukazují na aktuálnost práce s nadanými dětmi.