Informace o publikaci

Nenechali se vyloučit. Sociální vzestupy Romů v české společnosti (kvalitativní studie)

FÓNADOVÁ Laura

Rok publikování 2014
Druh Odborná kniha
Fakulta / Pracoviště MU

Ekonomicko-správní fakulta

Citace
Popis Sociální šance Romů žijících v České republice jsou ve srovnání s příslušníky majority znatelně menší. Cílem této práce je představit okolnosti a životní strategie, které přispěly k tomu, že některým Romům se podaří překonat etnicky podmíněné sociální bariéry a dosáhnout vyššího socioekonomického postavení a to ve společenském kontextu, ve kterém většina Romů zůstává v nejnižších patrech sociální struktury. Na základě kvalitativních rozhovorů a následné kvalitativní analýzy kniha nabízí odpověď na otázku, jakým způsobem se podařilo zkoumaným Romům překonat etnicky podmíněné sociální bariéry a dosáhnout vyššího společenského postavení (úspěchu ve vzdělávacím systému a na trhu práce), než jaké mají jejich rodiče.