Informace o publikaci

Fakulta / Pracoviště MU

Fakulta sportovních studií

Citace
Popis Monografie se zabývá analýzou vývoje sportovního prostředí v České republice v posledním čtvrtstoletí z hlediska rozvoje tohoto společenského fenoménu v jeho historickém kontextu. Zaměřuje se zejména na nejvýznamnější procesy a události, které zásadním způsobem přetvářely sportovní prostředí od začátku devadesátých let minulého století do současnosti. Hlavní pozornost je soustředěna na detailní deskripci a analýzu transformace Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který byl v období před nástupem celkové společenské přeměny dominantní tělovýchovnou organizací a významné postavení si udržuje dodnes pod novým názvem Česká unie sportu (ČUS).