Informace o publikaci

Příprava na zaměstnání ve strukturách EU

SEDLATÁ Michaela KANIOK Petr

Rok publikování 2014
Druh Učebnice
Fakulta / Pracoviště MU

Fakulta sociálních studií

Citace
Přiložené soubory
Popis E-book je koncipován jako ryze praktická příprava na zaměstnání ve strukturách Evropské unie (EU). Tento studijní materiál je rozdělen do tří částí, které na sebe bezprostředně navazují. První část je věnována obecně možnostem pracovního uplatnění v institucích a agenturách EU, různým typům kontraktů a konkrétním pracovním a sociálním podmínkám. Součástí této introdukce je rovněž zcela nezbytná debata o motivaci potenciálních uchazečů, která je často rozhodujícím faktorem pro úspěch ve výběrovém řízení. Druhá část materiálu představuje podrobný exkurz do jednotlivých fází výběrového řízení EPSO (European Personnel Selection Office), jehož absolvování je nezbytnou podmínkou zaměstnání ve většině institucionálních struktur EU. Třetí, závěrečná část textu je věrnou simulací vzorových testů EPSO.