Informace o publikaci

Raně středověké lokality Kostice – Zadní hrúd a Kostice – Louky od Břeclavska. Drobnohled povrchové, geofyzikální a letecké prospekce

Logo poskytovatele

DRESLER Petr MACHÁČEK Jiří MILO Peter

Rok publikování 2013
Druh Článek ve sborníku
Konference Archeologické prospekce a nedestruktivní archeologie v Jihočeském kraji, kraji Vysočina, Jihomoravském kraji a v Dolním Rakousku : sborník z konference, Jindřichův Hradec 6. 3. - 7. 3. 2013
Fakulta / Pracoviště MU

Filozofická fakulta

Citace
Obor Archeologie, antropologie, etnologie
Klíčová slova Early Medieval; prospection; geophysics; survey; aerial
Přiložené soubory
Popis Článek představuje výsledky kombinovaného průzkumu dvou raně středověkých lokalit intenzivně sledovaných od roku 2008 povrchovou, leteckou a geofyzikální prospekcí. V případě lokality Kostice - Zadní hrúd byly informace získané prospekcí využity k plánování archeologického výzkumu.