Informace o publikaci

III. česko-slovenské právněhistorické setkání doktorandů a postdoktorandů : sborník z konference

TAUCHEN Jaromír VOJÁČEK Ladislav

Rok publikování 2015
Druh Editorství tématického sborníku
Citace
Popis Sborník představuje výstup ze stejnojmenné konference, kterou uspořádala Katedra dějin státu a práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně dne 10. června 2015. Jednalo se o již historicky třetí setkání doktorandů a postdoktorandů oboru právní historie a římského práva z českých a slovenských právnických fakult. Ve sborníku se nachází 31 příspěvků. Obsahově se příspěvky věnují třem okruhům: starším právním dějinám, novějším právním dějinám (20. století), obecným (světovým) právním dějinám a římskému právu a jeho recepci v moderních právních řádech. Mezi autory náleží jak úplní začátečníci, pro něž byl příspěvek v tomto sborníků vůbec první publikací v životě, tak i zkušení právní historici a romanisté.