Informace o publikaci

VIII. studentská vědecká konference Katedry českého jazyka a literatury. 17. března 2016

NOVÁKOVÁ Ester JANOUŠOVÁ Iva

Rok publikování 2016
Druh Editorství tématického sborníku
Citace
Popis Publikace představuje příspěvky z vědecké konference, které se 17. 3. 2016 účastnili posluchači bakalářského, magisterského i doktorského studia. Dva články jsou literární (Petr Gal – K poetice próz Hany Andronikovy a Martin Kuchta – Z korespondence Jiřího Wolkera: Milostná korespondence), čtyři jsou orientovány didakticky (Iva Janoušová – Metodami kritického myšlení k rozvoji čtenářských strategií žáků, Petra Tužilová – Čtenářství a čtenářská gramotnost očima učitelů na 1. stupni ZŠ, Klára Cabáková – Četnost zařazení ukázek z literatury pro děti a mládež do vybraných učebnic češtiny pro 1. stupeň ZŠ a Anna Heraltová – Ověřování dovednosti práce s textem u romských žáků na 1. stupni ZŠ), jeden je zaměřen jazykově (Jana Bosáková – Výzkum verbálního vyjadřování tří- a čtyřletých dětí).