Informace o publikaci

Kapitoly z dějin brněnských časopisů

GABRIELOVÁ Bronislava MARČÁK Bohumil

Rok publikování 1999
Druh Odborná kniha
Fakulta / Pracoviště MU

Lékařská fakulta

Citace
Popis Kapitoly z dějin brněnských časopisů představují přehledně koncipovanou studii věnovanou dějinám nejvýznamnějších titulů brněnské časopisecké produkce od poloviny 19. století do konce 60. let století následujícího s přesahy do polistopadového vývoje. Zvláštní pozornost je věnována období první republiky a poté časopisecké produkci spjaté s fenoménem 60. let 20. století. Historie časopisů a denního tisku není jen inspirativní pro studium novinářství, reprezentuje jeden z pilířů vzdělanosti vůbec. Časopisy a noviny vytvářejí myšlení národa. Cílem publikace je podnítit k zamyšlení nad podstatou a základními hodnotami žurnalistiky.