Informace o publikaci

Evaluation of hydroxyl radical-scavenging activity of baicalin using HPLC method

Logo poskytovatele
Název česky Hodnocení zhášecí aktivity bajkalinu vůči hydroxylovým radikálům pomocí HPLC

PAULOVÁ Hana BOCHOŘÁKOVÁ Hana SLANINA Jiří TÁBORSKÁ Eva

Rok publikování 2000
Druh Článek v odborném periodiku
Časopis / Zdroj Pharm.Pharmacol.Lett.2000
Fakulta / Pracoviště MU

Lékařská fakulta

Citace
Obor Biochemie
Klíčová slova baicalin; hydroxyl radical;
Popis Pomocí HPLC byla studována schopnost bajkalinu, flavonoidu z kořene Scutellaria baicalensis, zhášet hydroxylové radikály, které byly generovány UV fotolýzou H2O2. Vychytávání hydroxylových radikálů bylo sledováno aromatickou hydroxylací kyseliny salicylové a hydroxylační produkty kyseliny salicylové, 2,3- a 2,5- dihydroxybenzové kyseliny, byly stanovovány pomocí HPLC. Bajkalin způsoboval snížení produkce těchto dihydroxybenzoových kyselin. Výsledky ukazují, že bajkalin zháší hydroxylové radikály generované UV fotolýzou H2O2. Hodnoty IC(50)byly hodnoceny.