Informace o publikaci

Analýza fenolických kyselin artyčoku pomocí vysokoúčinné kapalinové chromatografie s coulometrickou detekcí

Logo poskytovatele

SLANINA Jiří TÁBORSKÁ Eva MUSIL Pavel

Rok publikování 2001
Druh Článek ve sborníku
Konference Biologicky aktivní fenolické látky v zemědělských plodinách
Fakulta / Pracoviště MU

Lékařská fakulta

Citace
Obor Analytická chemie, separace
Klíčová slova Cynara; HPLC; phenolic acids; electrochemical detection
Popis Analýza fenolických kyselin artyčoku pomocí vysokoúčinné kapalinové chromatografie na reverzní fázi s coulometrickou detekcí. HPLC systém se skládal z LiChrospher 100 RP-18 kolony (5 um, 125 x 4 mm) a mobilní fáze s 35% methanolem v 50 mM fosfátovém pufru (pH 2,5). Vysoká selektivita a nízké limity detekce byly dosaženy při nízkém potenciálu (0-150 mV). Metoda byla aplikována na identifikaci metabolitů caffeoylchinových kyselin v lidské moči po jednorázové dávce extraktu z listů Cynara cardunculus podané perorálně.