Informace o publikaci

Fakulta / Pracoviště MU

Pedagogická fakulta

Citace
Popis Lekce pro život je kniha, která se může stát pomocníkem především těm, kteří si do svých ŠVP zabudovali novou filosofii výchovy, nový způsob výuky založený na podpoře a vzájemné spolupráci, práci v týmu, kteří se rozhodli integrovat učivo, předkládat žákům aktuální problémy, diskutovat o nich, učit žáky komunikovat, vzájemně si naslouchat, předcházet problémům nebo následně hledat různé způsoby jejich řešení , hledat paralely života a učební látky, pracovat na projektech, … a to vše pomocí DV. V předložených lekcích totiž právě dramatická výchova učivo jednotlivých předmětů nenásilně integruje, žáci jsou nuceni sami odhalovat problémy, řešit je, zaujímat postoje, vynášet soudy, tím získávají nové poznatky, nesou odpovědnost za svá rozhodnutí, učí se životem pro život jen s tím rozdílem od skutečného života, že v lekcích jsou chráněni fikcí, vše se děje pouze jako.