Informace o publikaci

Moravskoslezská škola doktorských studií.

Název česky Moravskoslezská škola doktorských studií. Seminář 1

MĚŘÍNSKÝ Zdeněk KLÁPŠTĚ Jan MAGAR Bernd CHARVÁTOVÁ Irma LONG Tony

Rok publikování 2008
Druh Odborná kniha
Citace
Popis Sborník je výběrem z příspěvků odpřednášených na doktorandských seminářích pořádaných v rámci grantového projektu GAČR: Moravskoslezská škola doktorských studií. Autoři článků jsou posluchači doktorského studijního programu vědních oborů archeologie a antropologie na Masarykově univerzitě. V úvodu sborníku prof. PhDr. Zdeněk Měřínský, CSc., jako řešitel projektu, krátce charakterizuje jeho vývoj, glosuje jednotlivé doktorské semináře a také obsah samotné publikace. Sborník obsahuje 19 článků. V příspěvcích se čtenář může dozvědět něco ze života paleolitika Jana Kniese, údaje o osídlení Moravy v mladší době kamenné, zajímavosti o zpracovatelích kovů a jejich výrobcích z doby bronzové, nebo také informace o moravské populaci v raném či vrcholném středověku.