Informace o publikaci

Sborník prací Filozofické fakulty brněnské univerzity. M. Řada archeologická. 12-13.

Rok publikování 2009
Druh Editorství tématického sborníku
Fakulta / Pracoviště MU

Filozofická fakulta

Citace
Popis Číslo soustřeďuje články studentů a čerstvých absolventů (popř. doktorandů) Ústavu archeologie a muzeologie FF MU. Tematicky se věnují především území Moravy (méně Slovenska, výjimkou je studie E. Čermákové o skalním umění Altaje). Články mají značný chronologický záběr: od paleolitu a neolitu (Zachar et al., Kuča, Vostrovská, Gregerová – Hložek), přes dobu římskou (Jílek – Řebounová, Řebounová –Šlancarová) po vrcholný středověk (Žákovský). K těmto studiím jsou přidány drobnější materiálové příspěvky, které řeší problematiku jedné konkrétní lokality (Zachar, Kovář), dále přehled absolventů ÚAM a dvě recenze z pera V. Podborského.