Informace o publikaci

Interpretace leteckých a družicových snímků a interaktivních map, možnosti výzkumu

SVATOŇOVÁ Hana KNECHT Petr

Rok publikování 2009
Druh Článek v odborném periodiku
Časopis / Zdroj Geografické informácie
Fakulta / Pracoviště MU

Pedagogická fakulta

Citace
Obor Zemský magnetismus, geodesie, geografie
Klíčová slova interpretation; satteite image; air image; interactive map
Popis Příspěvek na základě analýzy dostupných empirických výzkumů poukazuje na možná úskalí při využívání družicových snímků a interaktivních map ve výuce geografie. Autoři analyzovali zejména výsledky vybraných výzkumů v oblasti kartografických dovedností. Analýzu doplňují vlastními dlouhodobými zkušenosti s výukou geoinformatiky na Pedagogické fakultě MU i z řady projektů se základními či středními školami. Upozorňují na absenci pedagogického či psychologického výzkumu dovednosti identifikace objektů na družicovém snímku či práce s interaktivní mapou. V závěru formulují některá doporučení k vlastní výuce v oblasti praktické práce s družicovými snímky či interaktivními mapám, které přispívají k rozvoji teoretické i praktické výbavy didaktiky geografie.Příspevek vznikl v rámci řešení výzkumného záměru Dynamická geovizualizace v krizovém managementu.