Informace o publikaci

Plánovaná lesbická rodina: klíčové aspekty přechodu k rodičovství

POLÁŠKOVÁ Eva

Rok publikování 2009
Druh Odborná kniha
Fakulta / Pracoviště MU

Fakulta sociálních studií

Citace
Popis Publikace přibližuje jeden z alternativních rodinných modelů v současné společnosti - rodiny tvořené stejnopohlavním rodičovským párem a jeho dětmi. Teoreticko-přehledová část práce poskytuje čtenáři základní vhled do řešené problematiky včetně syntézy dostupných poznatků na téma lesbického rodičovství v kontextu aktuálního stavu psychologického poznání. V empirické části práce jsou prezentovány výsledky vlastního terénního kvalitativního výzkumu lesbických rodin. Hlavním výzkumným cílem bylo přispět k porozumění rodičovské zkušenosti lesbických žen, které se rozhodly pro rodičovství v rámci stejnopohlavního partnerského vztahu v tzv. plánovaných lesbických rodinách.Konkrétně šlo o identifikaci a přiblížení specifik období přechodu k rodičovství se zvláštním zřetelem na dílčí aspekty rozhodovacího procesu. Publikace byla nominována na Cenu Josefa Hynieho udělovanou Sexuologickou společností ČLS JEP.