Informace o publikaci

Europe centrale, carrefour des cultures dans la tradition littéraire

Název česky Střední Evropa, křižovatka kultur v literární tradici

NOVOTNÁ Miroslava GAUTHIER Colette

Rok publikování 2010
Druh Editorství tématického sborníku
Fakulta / Pracoviště MU

Pedagogická fakulta

Citace
Popis V prosinci roku 2008 pořádala Katedra francouzského jazyka a literatury Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity mezinárodní vědeckou konferenci na téma Europe centrale, carrefour des cultures dans la tradition littéraire (Střední Evropa, křižovatka kultur v literární tradici). Dvacet jedna účastníků z České republiky, Slovenska, Polska, Francie, Španělska, Německa a Švýcarska společně pracovalo na zkoumání různých aspektů prolínání kultur mezi Východem a Západem. Příspěvky svým zaměřením pokryly období od středověku až po literaturu 21. století. Vydávaný sborník je významným přínosem pro další studium interkulturních vztahů jak ve střední, tak v západní Evropě.