Informace o publikaci

Mezinárodní soudnictví

Autoři

KYSELOVSKÁ Tereza DRLIČKOVÁ Klára VALDHANS Jiří TRÁVNÍČKOVÁ Simona KOVÁČOVÁ Lucia KRÁLÍČEK Jaroslav HAVLÍČEK Jan

Rok publikování 2011
Druh Učebnice
Fakulta / Pracoviště MU

Právnická fakulta

Citace
Popis Publikace „Mezinárodní soudnictví“ je výukovou oporou pro studenty specializovaných bakalářských oborů. Jejím cílem není podat podrobný a komplexní výklad problematiky mezinárodního práva procesního a rozhodčího řízení, resp. řešení sporů s mezinárodním prvkem. Ve vztazích, které vznikají v mezinárodním prostředí, často dochází ke sporům, které je nutné řešit. V publikaci jsou uvedeny varianty tří základní okruhů, a to tzv. alternativní způsob řešení sporů; řešení majetkových sporů s mezinárodním prvkem před obecnými soudy; rozhodčí řízení. V každém zkoumaném okruhu jsou rozebrány nejdůležitější právní předpisy, jež jsou vysvětleny a popsány na praktických příkladech a ukázkách.