Informace o publikaci

Fakulta / Pracoviště MU

Lékařská fakulta

Citace
Popis Také toto číslo, stejně jako předchozí č. 14–15, zahrnuje články věnované doc. PhDr. Elišce Kazdové, CSc., u příležitosti jejího životního jubilea. Část příspěvků se věnuje konkrétním lokalitám a nálezům z eneolitu (M. Šmíd, E. Drozdová), doby bronzové (V. Sklenka – T. Zachar, O. Chvojka – D. Parma), laténského období (M. Čižmář, M. Hlava), doby římské (P. Fojtík), raného středověku (J. S. Rogers) i vrcholného/pozdního středověku (P. Urbanová et al.), popř. zpracovávají fenomén zasahující do několika období (M. Novák). Dvě práce pojednávají o archeologických výzkumech a prospekcích Ústavu archeologie a muzeologie FF MU a o metodických otázkách s těmito výzkumy spojenými (K. Šabatová, P. Dresler).