Informace o publikaci

Aktuální otázky teorie výchovy: Teoretická východiska, výzkumné nálezy a závěry pro praxi

KRÁTKÁ Jana

Rok publikování 2011
Druh Odborná kniha
Fakulta / Pracoviště MU

Pedagogická fakulta

Citace
Popis Přítomná publikace se zabývá aktuálními problémy úžeji pojaté výchovy. Struktura kapitol je tvořena tematickými skupinami, které bezprostředně souvisejí s výchovou v užším pojetí: situačně pojatá výchova, zkušenostní učení a jednotlivé výchovy, které z nich čerpají; výchovná role učitele a úkoly, které z ní vyplývají; výchovné vlivy rodiny a sociálního prostředí a vybraná výchovná působení v životě školy. Publikace prezentuje výsledky několika výzkumných studií, jimiž se snaží přispět ke komplexnosti poznání široké oblasti výchovy v užším pojetí.