Informace o publikaci

Litter on the Shores of Bohemia: Environmental Justice, European Enlargement, and Illegal Waste Dumping in the Czech Republic

VAIL Benjamin Jeremiah

Rok publikování 2011
Druh Odborná kniha
Fakulta / Pracoviště MU

Fakulta sociálních studií

Citace
Popis Tato knihu přináší sociologickou analýzu současné problematiky nelegálního dovozu odpadů z Německa do České republiky. Od roku 2005 bylo z Německa do Čech nelegálně dovezeno nejméně 30 000 tun domácího odpadu, které byly vyloženy na statcích, ve skladech, na staré vojenské základně a dalších nevhodných místech. Důsledkem byl sociální konflikt a zvýšené riziko pro lidské zdraví i životní prostředí. Hlavní výzkumnou otázkou této práce je: Co je příčinou problému nelegálního dovozu odpadu z Německa do Čech?