Informace o publikaci

Alternatives in Biography : Writing Lives in Diverse English-language Contexts

Logo poskytovatele
Název česky Alternativy v biografii : Psaní životů v různých anglofonních kontextech

HARDY Stephen Paul HORÁKOVÁ Martina KAYLOR Michael Matthew PRAJZNEROVÁ Kateřina

Rok publikování 2011
Druh Odborná kniha
Fakulta / Pracoviště MU

Filozofická fakulta

Citace
Popis Kniha Alternativy v biografii se zabývá texty z anglicky psaných literatur, které svým způsobem zpochybňují fiktivní, osobní či akademické žánrové konvence ve vztahu k literární auto/biografii, a spíše upozorňují na mnohoznačnost způsobů psaní o životě a konstruování subjektivity. Každá ze čtyř kapitol zkoumá specifický typ transgresivní auto/biografie: pastorální biografii v dílech Petera Ackroyda, Johna Bergera a Paula Cartera; kolaborativní auto/biografie domorodých obyvatel v Austrálii v textech Kima Scotta a Hazel Brown a Rity a Jackie Hugginsových; beletrizované autobiografie A. Newmana a Forresta Reeda; a bioregionální biografie Emily Carrové a Emmy Bell Milesové.