Informace o publikaci

Prostorové chování: vzorce aktivit, mobilita a každodenní život ve městě.

Logo poskytovatele
Autoři

FRANTÁL Bohumil MARYÁŠ Jaroslav JAŇURA Jakub KLAPKA Pavel KUNC Josef NOVÁKOVÁ Eva OSMAN Robert SIWEK Tadeusz SZCZYRBA Zdeněk TONEV Petr TOUŠEK Václav

Rok publikování 2012
Druh Odborná kniha
Fakulta / Pracoviště MU

Ekonomicko-správní fakulta

Citace
Popis Kniha se zabývá různými projevy lidského chování v čase a prostoru se specifickým zaměřením na každodenní aktivity a mobilitu v urbánním prostředí, které jsou zkoumány z perspektivy geografie času. Vedle teoretických konceptů a metod využívaných ve výzkumu prostorového chování jsou představeny specifické aplikace na konkrétní témata ilustrované empirickými výzkumy. Spektrum řešených problémů se pohybuje od každodenních aktivit, přes sféru maloobchodu a nákupní chování až po dopravní chování a prostorovou mobilitu. Kniha se zaměřuje také na specifické skupiny ohrožené sociální izolací (senioři, matky na mateřské dovolené) či na osoby pohybově postižené.