9. 1. 2024

Konference CzecHopes III – největší konference pro středoškoláky se uskuteční v Brně

Ve dnech 15. a 16. února se v Univerzitním kampusu Brno-Bohunice uskuteční třetí ročník Konference CzecHopes pro středoškoláky. Studenti si budou moci vybrat ze široké nabídky praktických workshopů zahrnujících témata od přetavení nápadu ve start-up až po práci v laboratoři. V 18 přednáškách pak uslyší příběhy svých vrstevníků nebo nedávných studentů, kteří jsou úspěšní ve svých oborech.

„Cílem je studenty inspirovat a motivovat, aby se věnovali aktivitám i nad rámec školních povinností. Věříme, že tyto činnosti studentům velmi usnadní následný výběr vysoké školy a povolání,“ vysvětlují hlavní myšlenku konference Kateřina Kudličková a Veronika Slonková, dvě hlavní organizátorky a stále ještě studentky medicíny na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Masarykově Univerzitě.

První den si studenti mohou vybrat dva z mnoha nabízených workshopů, které pokrývají širokou škálu témat. Mohou si vyzkoušet rétorické dovednosti, práci vědce v laboratoři, zabrousit do podnikání, event managementu či programování. Mohou zjistit více o studiu v zahraničí a naučit se správné techniky fyzioterapie.

O zahájení druhého dne se postarají tři významné osobnosti, které se v panelové diskusi podělí se studenty o své středoškolské studium a zkušenosti s mimoškolními aktivitami, a jak jim tyto aktivity pomohly v budování jejich kariéry. Následovat bude 18 přednášek od úspěšných vrstevníků a vysokoškoláků, včetně nadějné české vědkyně Hany Bernhardové studující na Oxfordu, mladého astronauta Jakuba Zemka, který absolvoval výcvik v USA či Tadeáše Kuly, zakladatele společnosti Reknihy.

Součástí pátečního programu je také networking, jehož cílem je propojit motivované studenty z celé České republiky jak navzájem, tak s organizacemi podporujícími studentské iniciativy. Pro účastníky konference je zajištěno občerstvení. Po dobu konference budou k dispozici také stánky s prezentací partnerů, kteří nabízí studentům možnosti pro seberealizaci v oborech jejich zájmu.

Konferenci pořádá nezisková organizace CzecHopes ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity a pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Účastníci si mohou užít celý program za symbolický poplatek 49 Kč.

Více informací naleznete na našich webových stránkách www.czechopes.cz, Facebooku či Instagramu.