Do jakých soutěží se můžete zapojit?

Grant MU na podporu vynikajících diplomových prací

Granty jsou udělovány vynikajícím studentům magisterských studijních programů na výzkum související s diplomovou prací s počátkem řešení 1. března. Navrhovatelem projektu můžete být, pokud studujete v magisterském nebo navazujícím magisterském studijním programu MU, vaše bakalářská práce byla hodnocena závěrečnou známkou A a byla součástí předchozího úspěšně ukončeného studia. Pokud nebyla bakalářská práce součástí vašeho předchozího úspěšně ukončeného studia, návrh můžete podat, pokud patříte mezi 15 % nejlepších studentů programu podle dosaženého studijního průměru. Návrh schvaluje garant projektu. Projekt se přihlašuje od listopadu do konce ledna a výsledky jsou zveřejněny koncem února.

Podpora vynikajících diplomových prací

Soutěž MUNISS

S rozvojem města Brna můžete pomoci i vy. Bude vám umožněno využít svůj potenciál pro chytřejší Brno a zapojit se do meziuniverzitní studentské soutěže Muniss, která se koná ve spolupráci města Brna a Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity a Vysokého učení technického. V týmech složených ze studentů z různých oborů budete společně pracovat na projektech zaměřených na rozvoj města, účastnit se workshopů a konzultací s odborníky. Mezi nejlepší týmy se rozdělí odměna až 100 tisíc korun.

muniss

Stipendijní program na podporu technologií ve výuce FF MU

Cílem tohoto programu je poskytnutí finanční podpory asistentům vyučujících z řad studujících, kteří vytvářejí e-learningové studijní materiály. Asistenti musí být studujícími na FF a řešitelem projektu může být pouze akademický pracovník FF. Do programu lze přihlásit za řešitele nejvýše jeden projekt s rozpočtem 10.000 – 30.000 Kč. Tyto finance jsou určeny výhradně na výplatu stipendií asistentům. Sběr projektů byl ukončen 17. července 2023.

Stipendijní program na podporu technologií ve výuce

KoMUNItní fond: Soutěž o peníze na studentské projekty

Cílem interní soutěže MU je podpora realizace udržitelných projektů, které budou naplňovat a propagovat společenskou roli Masarykovy univerzity, a budou interně i externě přenositelné. Zásadní podmínkou je, že svůj projekt realizujete s někým ze zaměstnanců Masarykovy univerzity. Projekty můžete podávat ve třech oblastech: Společenská odpovědnost, Udržitelná infrastruktura a Zdravá společnost projekty zaměřenými primárně na zdraví a zdravý životní styl.

Komunitní fond

Cena CRYTUR za nejlepší diplomovou práci v materiálových vědách

Soutěž vyhlašuje společnost CRYTUR, spol. s.r.o. ve spolupráci s portálem CareerMarket.cz s cílem ocenit autory nejlepších diplomových prací magisterského studia se zaměřením na materiálové vědy (studium fyzikálních a chemických vlastností materiálů, technologie zpracování a přípravy materiálů, uplatnění materiálů ve fyzikálních oborech). Přihlašovaná práce musí být vypracovaná v českém, slovenském nebo anglickém jazyce. Do soutěže se přihlašujete sami. Ceny jsou určeny i pro vedoucí prací. Výherci obdrží finanční odměnu.

Cena CRYTUR

Soutěž Brno Ph.D. Talent

Tato soutěž je určena těm z vás, kteří studujete doktorský studijní program přírodovědného a technického zaměření a jste studentem jedné ze čtyř partnerských brněnských univerzit. Stipendium získá 25 nejlepších, kteří přesvědčí odbornou komisi o výjimečnosti svých dosavadních výsledků a kvalitách navrženého vědeckého projektu. Soutěžním jazykem je angličtina. Registrace a uzávěrka přihlášek probíhá v září.

Soutěž Brno Ph.D. Talent

Cena Wernera von Siemense

Tato prestižní cena je určena pro studenty, pedagogy a vědce působící v technických a přírodovědných oborech v České republice. Pro 26. ročník je připraveno 8 kategorií s celkovou finanční dotací ve výši 1 000 000,- Kč. Studenti se mohou hlásit sami např. do kategorie Nejlepší diplomová/disertační práce. Možnost podávání přihlášek byla ukončena 30. listopadu 2023.

Cena Wernera von Siemense

Solidární projekty

Chcete měnit své okolí k lepšímu? Zapojte se do grantové příležitosti "Solidární projekt", kterou každoročně vypisuje Dům zahraniční spolupráce v rámci Evropského sboru solidarity.

Solidární projekty jsou národní aktivitou, kterou připravuje tým 5 mladých lidí (18-30 let), kteří jsou residenti ČR. Cílem je hledat východiska ze současných i budoucích společenských problémů, posílit vzájemné porozumění a přispět tak k pozitivním změnám a zasadit se o vytvoření inkluzivnější společnosti. Projektové období trvá 2-12 měsíců. Financování je formou paušálu 595 eur/měsíc. Dále lze financovat náklady na kouče a také mimořádné náklady při zapojení účastníka se znevýhodněním. Aktivita Solidárních projektů se vypisuje dvakrát ročně, přičemž aktuální uzávěrka je 20. 2. 2024 další pak 1. 10. 2024.

Solidární projekty

Nevíte? Tápete?