Kdo je studentem a co je to status studenta?

Mezi vysokoškoláky se často používá termín status studenta, formálně vzato ale takový status neexistuje. Pro zjednodušení se nicméně používá pro popis toho, že je někdo studentem.

Jako student získáte řadu výhod, z nichž vám vybrané představíme. Je důležité o nich vědět, abyste je mohli čerpat. Podstatné také je si uvědomit, kdy přesně a jak tyto výhody končí, abyste se zbytečně nedostali do nepříjemné situace.

Takzvaný „status studenta“ na univerzitě má člověk s aktivním bakalářským, magisterským nebo doktorským studiem bez ohledu na věk. Vzniká řádným nebo opětovným zápisem do studia a student o něj přichází přerušením nebo ukončením studia.

Nevíte? Tápete?
Jsme jedno ucho