Centrum pro lidská práva a demokracii, z. s.

Celouniverzitní spolek

O nás

Centrum pro lidská práva a demokracii (Czech Centre for Human Rights and Democracy) je akademické sdružení zaměřující se na nestranný odborný výzkum témat spojených s ochranou lidských práv.

Centrum se liší jak od institucí z nevládního prostředí, tak od vládních úřadů fungujících v této oblasti. Centrum představuje nezávislou akademickou instituci, která lidská práva sleduje z odborného sociálněvědního a mezinárodněprávního pohledu.

Centrum patří mezi odborná akademická centra, která sledují ochranu lidských práv, pomáhají rozvíjet demokratické hodnoty a existují ve většině členských států Evropské unie. V některých zemích, jako je například Rakousko, působí dokonce více takových nezávislých univerzitních center.

Co je naším posláním?

Osvěta v oblasti lidských práv. Šíření a podpora demokracie. Lidskoprávní monitoring.

Co děláme

Pravidelné vydávání Bulletinu. Vydávání příspěvků na blog. Pořádání přednášek a akcí.

Název

Centrum pro lidská práva a demokracii, z. s.

www.centrumlidskaprava.cz

Jak nás kontaktovat