Znalosti otestujete v praxi

Praxe nad zlato! I nad červený diplom. Vašeho budoucího zaměstnavatele budou více než „áčka“ zajímat vaše znalosti, dovednosti a zkušenosti. A to my víme, proto pro vás máme příležitosti, jak praxi získat.

Mnoho studijních programů na MUNI nabízí povinné i volitelné praxe, stáže nebo terénní projekty. Určitě tyto možnosti využijte, obzvlášť pokud při škole nebudete pracovat nebo brigádničit. Na pohovoru k vaší vysněné pozici se bude hodit každá zkušenost.

K čemu je praxe dobrá?

• Vyzkoušíte si, jak vypadá práce ve vašem oboru
  • Ujasníte si, co chcete v budoucnu dělat. A jaké další předměty si zapíšete
  • Naučíte se nové věci
  • Napíšete si praxi do životopisu
  • Když se osvědčíte, možná vám nabídnou stálou práci
  • Získáte nové kontakty
  • Načerpáte inspiraci a užitečná data pro psaní diplomky nebo seminárky

Praktické zkušenosti pro právníky, zubaře i filozofy!

Budoucí archiváři si zkouší pracovat v Moravském zemském archivu, politologové nebo studenti mezinárodních vztahů mohou získat stáže na ambasádách nebo v institucích Evropské unie, studenti uměnovědných studií míří do kulturních institucí. Zkrátka každý studijní program má pro své studenty vlastní nabídku praxí, stáží a terénních projektů, které v profesním životě využijí. Jejich délka se u jednotlivých oborů liší, mohou být třídenní, ale i tříměsíční. Stejně tak jsou různé i podmínky ukončení.

Hledejte zkušenosti i mimo školu

Pomůžeme vám i s hledáním přivýdělku. Hlídejte v ISu (= Informační systém Masarykovy univerzity) sekci Inzerce – téměř každý den se tu objevují nové pracovní nabídky. Kromě toho narazíte na letáčky s nabídkami práce na řadě nástěnek po celé univerzitě.

Pokud se budete chtít o vhodné práci poradit, rádi vám pomůžou v Kariérním centru MU. Na kurzech si ujasníte, co chcete dělat a jak se na to připravit. A když budete chtít, spojíme vás s konkrétními zaměstnavateli. Nebo se aktivně přihlaste do portálu JobCheckIN a najděte si práci přes něj!

Karolína Balatková

„Doporučila bych všem, aby začínali svoji budoucí práci/brigádu (pokud je to možné) stáží. Pomůže vám to si uvědomit, zda je pro vás náplň práce a směřování organizace to pravé.“

Karolína Balatková
studentka ekonomicko-správní fakulty

Více o práci při studiu

Přihlaste se na MUNI a vykročte do profesního života připraveni.