Konopí ve zdraví a nemoci

Konopí je po staletí využívané jak pro svoje léčebné účinky, tak jako technický materiál pro výrobu papíru, textilu a izolačních materiálů. Pokud vás zajímá tématika konopí a jeho léčebného využití, přihlaste se na kurz, který vám přinese komplexní informace o konopí z hlediska historie využití, pěstování, chemie a analytických technik pro stanovení obsahu, farmakologie, toxikologie a v neposlední řadě legislativy v této oblasti.

Kurz je určen zejména pro:

• pěstitele a zpracovatele konopí
  • výrobce a distributory konopných prostředků
  • lékaře a lékárníky léčebné konopí předepisující nebo vydávající
  • nutriční a lifestylové poradce
  • osoby přicházející do styku s konopím z hlediska přestupků a trestných činů, forenzní toxikology
  • další odbornou veřejnost a zájemce o téma konopí

Termíny kurzu

Další termín tohoto kurzu předpokládáme 2024-2025.

Vše o studiu

Co se naučíte

Obsah kurzu:

1. Obecný úvod – náplň kurzu, požadavky, podmínky. Co je konopí, historie, současnost, budoucnost. Možnosti využití. (PharmDr. Martin Helcman)
  2. Terapie léčebným konopím, terapie bolesti (MUDr. Radovan Hřib)
  3. Virtuální prohlídka pěstírny Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (MVDr. Ing. Václav Trojan, Ph.D.)
  4. Legislativní aspekty ČR, EU (v porovnání svět ), konopí jako produkt a léčivo (Mgr. Bc. Michal Koščík, Ph.D.)
  5. Genetické aspekty konopí (PharmDr. Jakub Treml, Ph.D.)
  6. Základy extrakce a analýzy obsahových látek (prof. PharmDr. Karel Šmejkal, Ph.D.)
  7. Praktické ukázky izolace - plynová chromatografie, flash chromatografie.

Kurz slouží pouze pro legální pěstování konopí a pěstování léčebného konopí za podm. stanovených zákonem.

Jak se přihlásit

Podmínky pro přijetí

Průběh studia, lektoři

Lektoři

prof. PharmDr. Karel Šmejkal, Ph.D.

Informace o kurzu

Zajišťuje Farmaceutická fakulta
Garant
Délka vzdělávání v týdnech 2

Váháte?
Máte otázku?

Zajímá vás obsah a podmínky studia kurzu Konopí ve zdraví a nemoci? Zeptejte se nás:

PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.

e‑mail: