Studium jednotlivých předmětů

Vyberte si z široké nabídky konkrétních předmětů vyučovaných na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v rámci akreditovaných studijních programů přesně to, co vás zajímá. Účastníci této formy celoživotního vzdělávání si mohou vybírat předměty z nabídky akreditovaných studijních programů Filozofické fakulty MU, zejména z kapacitně neomezených přednášek.

Nabídka zájmového studia jednotlivých předmětů je určena široké veřejnosti a především absolventům středních škol. Podmínkou pro přijetí je ukončené středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou.

Termíny kurzu

Termín přihlášení
do 31. 7. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

Studium jednotlivých předmětů je placené celoživotní vzdělávání realizované jako zájmové studium v předmětech akreditovaných studijních programů.

Studium probíhá podle rozvrhů vybraných předmětů a není časově omezeno.

Účastníci absolvují předměty za stejných podmínek jako studenti řádného studia:
a) příslušné předměty si zapisují na začátku semestru,
b) předměty navštěvují spolu s řádnými studenty,
c) předměty ukončují předepsaným způsobem v příslušném zkouškovém období.

Podrobné informace pro uchazeče.

Uplatnění znalostí

Uvedeným typem studia nelze získat akademický titul. Pokud budete později přijati do řádného studia, mohou vám být absolvované předměty uznány.

Jak se přihlásit

Přijímací řízení

Přihlášku do celoživotního vzdělávání lze podávat vždy v období od 1. ledna do 31. ledna (pro zápis do jarního semestru) a od 1. dubna do 31. července (pro zápis do podzimního semestru). Přihlášky se podávají pouze elektronicky prostřednictvím speciální webové aplikace. Po vyplnění všech údajů nezapomeňte přihlášku podat. Poplatek za přihlášku do celoživotního vzdělávání se nehradí.

Požadované doklady

Podmínkou přijetí k celoživotnímu vzdělávání je dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou.

Podrobné informace jak doložit požadované vzdělání.

Podmínky pro přijetí

Účastníkem celoživotního vzdělávání se může stát každý, kdo:
a) dosáhl úplného středního či úplného odborného středního vzdělání ukončeného maturitní zkouškou,
b) podal přihlášku do celoživotního vzdělávání,
b) uzavřel s fakultou smlouvu o realizaci celoživotního vzdělávání (uzavírá se elektronicky při úhradě vzdělávání),
c) uhradil cenu za vzdělávání a
d) zapsal se ke vzdělávání.

Průběh studia

Podmínky pro ukončení

Podmínky ukončení závisí na zvolených předmětech.

Informace o kurzu

Zajišťuje Filozofická fakulta
Hodinová dotace 28
Délka vzdělávání v týdnech 14