Oslavte s námi výročí narozenin TGM

Osobnost Tomáše Garrigue Masaryka si připomeneme v předvečer jeho narozenin slavnostním koncertem Symfonického orchestru a Pěveckého sboru Masarykovy univerzity. Obě nejvýznamnější hudební tělesa naší školy zahrají 6. března v 16:30 a ve 20:00 v Besedním domě na Komenského náměstí 8.

Jak bývá u koncertů orchestru zvykem, diváci se můžou těšit jak na klasiku, tentokrát v podobě Symfonie č. 4 v g moll od Kurta Atterberga, tak na populární melodie z filmových trháků, jako je Titanic nebo Avatar.

Ve světové premiéře pak zazní také symfonická báseň The Relay „Balto“ složená dirigentem Martinem Mazánkem. Báseň je inspirována skutečnou událostí, která se stala v roce 1925 v městečku Nome na Aljašce, kdy tam mezi dětmi propukla epidemie záškrtu a jedinou šancí na záchranu bylo z důvodu špatného počasí vypravit štafetu psích spřežení, která by přivezla antidifterické sérum „antitoxin“.

KOUPIT VSTUPENKU