Darujte krev jménem své školy!

Univerzitní pohár darování krve je výzvou pro každého studenta, zaměstnance či absolventa z brněnské vysoké školy k ušlechtilé aktivitě.

17. 12. 2020

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity se v rámci kampaně statutárního města Brna “Darujme krev pro Brno“, která je zaměřena na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve a krevních složek, zapojila do dárcovské soutěže „4,5 dl pro život“.  Pro vysokoškolský sektor organizuje projekt „Univerzitní pohár darování krve“.

Akci Lékařská fakulta MU pořádá pod záštitou děkana fakulty Martina Repka. „Uvědomujeme si vážnost současné situace s nedostatkem krve ve zdravotnických zařízeních, kdy výzvy k darování krve z různých stran jsou nyní častější, než kdy dřív. Kromě zvýšení povědomí o možnosti dárcovství krve je z pohledu fakulty a univerzity záměrem našeho projektu také podpořit sounáležitost studentů, zaměstnanců i absolventů ke své alma mater,“ připomíná děkan Repko. 

Jak se zapojit? Registrujte si termín v jakékoli vámi zvolené nemocnici a darujte krev. Po absolvování odběru se přihlaste k účasti v projektu. Darovat krev a přihlásit se do projektu můžete až do konce dubna 2021. 

Přihláška k účasti


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info