Konference Science for Society 2021

Tématem prvního ročníku online konference bylo zapojení Masarykovy univerzity do řešení zdravotních a sociálních aspektů koronavirové krize.

12. 5. 2021

Bez popisku

Masarykova univerzita uspořádala konferenci, na které představila některé z oblastí, jimž se věnovala a věnuje v rámci řešení zdravotních a sociálních aspektů aktuální pandemie. Promluvili na ní odborníci z MU i dalších institucí.

„Lidé ve vysokoškolském prostoru - zaměstnanci, studenti - k situaci přistoupili velice zodpovědně. Především v první vlně jsme zažili nebývalou míru solidarity a pomoci z jejich strany například prostřednictvím dobrovolnického centra. Druhou rovinou pomoci je pak věda, která společnost dostane z této situace. Příběh vědy v době koronavirové pandemie ukazuje, jak je zásadní, jak prostupuje do každého dne našeho života. Úkolem akademiků je nyní vědu vysvětlovat, nebýt zavřeni za zdmi laboratoří, ale sdílet, co dělají a jaký to má smysl,“ řekl ve svém úvodním slovu rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. Dodal také, že pandemie ukázala, že globalizovaný svět je zranitelnější, než jsme si připouštěli. Role vzdělávání a propojování oborů se ukázala jako kritická, tak jako zásadní role výzkumu.

První blok konference se zabýval biomedicínskými aspekty pandemie, druhý blok se pak zaměřil na aspekty společenské a ekonomické

Online přenos konference a panelovou diskusi moderoval Daniel Stach. Program a záznam konference můžete shlédnout na webu konference

Přehled všech článků