Granty TGM 2022 podpoří vysílání Rádia R o Ukrajině a diskuse se středoškoláky

Ze tří projektů, které SAPMU obdržel v rámci výzvy TGM grantů v květnu 2022, byly podpořeny projekty "Rádio R a lidé z Ukrajiny", který se v dubnu 2023 chystá s ročním odstupem zhodnotit integraci ukrajinských uprchlíků v Brně a Jihomoravském kraji, a "Be the Change" studentské organizace AIESEC, jenž propojí zahraniční studenty ERASMUS se středoškoláky skrze diskuse a dobrovolnictví.

říjen 2022

Bez popisku

Projekt Rádia R navazuje na letošní sérii debat o válce na Ukrajině a zhruba po roce od počátku války a uprchlické krize, ale též ohromné vlny pomoci, se chystá zhodnotit integraci ukrajinských občanů v Brně a Jihomoravském kraji a také jejich zkušenosti a dojmy. Vedle odborné konferenční části Rádio R připraví také sérii podcastů. Projekt byl podpořen v plné výši částkou 20 000 Kč.

"Be the Change" také staví na předchozích zkušenostech organizace AIESEC, která se zaměřuje zejména na zahraniční studentské stáže, ale vydává se na domácí půdu, kde na vybraných středních školách propojí hostující studenty programu ERASMUS se středoškoláky prostřednictvím diskusí o světových problémech a dobrovolnictví. Projektu byla udělena částečná podpora ve výši 4 500 Kč.

Přehled všech článků